strona glowna
tekst alternatywny
Zabawy na świeżym powietrzu
Zajęcia z elementami hipoterapii
Dzień Św Floriana
O obrotach ciał niebieskich
Marzec 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

O Naszym Przedszkolu

Szanowni Państwo,

 Rodzice pragną dla swoich dzieci wszystkiego co najlepsze, dlatego w trosce o ich rozwój stworzyliśmy miejsce gdzie w atmosferze spokoju, miłości i przyjaźni będą mogły się wspaniale rozwijać.

Nasze Przedszkole mieści się w samym sercu miasta. Posiada wygodny dojazd, duży parking, plac Przedszkola jest ogrodzony i monitorowany. Ogród przedszkolny wyposażony jest w nowoczesny plac zabaw oraz sportowy plac zielony. Budynek o niespotykanej bryle ,w kształcie słońca pozwolił nam stworzyć przestronne i doświetlone naturalnym słońcem sale dostosowane do liczebności dzieci w grupach.

W ramach czesnego oferujemy:

 • ZAJĘCIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO- 5 DNI W TYGODNIU Z POPOŁUDNIOWYM POWTÓRZENIEM MATERIAŁU
 • ZAJĘCIA EDUKACYJNE PROWADZONE METODĄ TRIZ PRZEZ PRZESZKOLONYCH SPEJALISTÓW
 • ZAJĘCIA TANECZNO- RUCHOWE
 • ZJAĘCIA MUZYCZNO- INSTRUEMNALNE
 • ZAJĘCIA TEATRALNE
 • WARSZTATY TEMATYCZNE PROWADZONE PRZEZ WYCHOWAWCÓW
 • JAZDA KONNA Z ELEMENTEM HIPOTERAPII
 • ZAJĘCIA Z LOGOPEDĄ, KONSULTACJE Z RODZICAMI
 • ZAJĘCIA Z PSYCHOLOGIEM, KONSULTACJE Z RODZICAMI
 • OPOWIEŚCI BIBILIJNE
 • ZAJĘCIA Z WYKOTRZYSTANIEM  NOWOCZENEGO SPRZĘTU MULIMEDIALNEGO W TYM TABLICY INTERAKTYWNEJ
 • WYCIECZKI

Kształt  sal potrafi zainspirować do wielu nowych wyzwań. Nowiutkie, przestronne, bajecznie kolorowe łazienki uprzyjemniają wszystkie higieniczne czynności Państwa Pociech. Przestronna, duża szatnia umożliwia swobodne przebieranie.

Dysponujemy przestrzennym, ogrodzonym placem zabaw wyposażonym we wszystkie niezbędne, bezpieczne, atestowane sprzęty, które uatrakcyjnią każdą chwilę spędzoną na świeżym powietrzu wśród rodzimych roślin.

Nasze przedszkole położone jest  na słonecznym wzniesieniu umiejscowionym  w samym sercu Buska-Zdroju, co sprawia, że dotarcie do „Słoneczka” jest wygodne i proste. Dysponujemy przestronnym parkingiem. Teren Przedszkola jest ogrodzony, monitorowany. Drzwi wejściowe zabezpieczone są zamkiem magnetycznym, otwierane domofonem. Wszystkie zastosowane zabezpieczenia zwiększają bezpieczeństwo naszych Podopiecznych.

Słoneczne Przedszkole jest nowoczesną bardzo kameralną placówką. Panuje tu domowa atmosfera, a dzieci mają poczucie bezpieczeństwa i ciepła rodzinnego. Troska o nasze Dzieci  jest wielowymiarowa. Rodzice codziennie  maja bezpośredni kontakt z wychowawcami grup, dzięki czemu możliwa jest efektywna i dobra współpraca.

W Słoneczku podstawą jest:

 dobre samopoczucie dziecka

 zdrowie, edukacja prozdrowotna i ekologiczna

 wszechstronna edukacja poprzez zabawę

 rozwój kulturalny, moralny i społeczny

 Stawiamy na wszechstronną edukację, która ma być dla dziecka przyjemnością, czymś fascynującym i twórczym, bo dzieci otoczone troskliwą opieką i czułością, są szczęśliwe. Aby  zachęcać dzieci do samodzielności, poszukiwania innowacyjnych rozwiązań wykwalifikowana kadra stosuje techniki TRIZ w pedagogice.

Naszym głównym celem jest wprowadzenie dzieci w świat języków obcych: j. angielskiego poprzez codzienne zajęcia, tak aby od najmłodszych lat stały się częścią ich codziennego życia. Dzieci w swych najmłodszych latach są najbardziej ciekawe świata, dzięki czemu przez swobodną zabawę i bez najmniejszych obciążeń mogą przyswajać języki obce.

Bogaty, profesjonalny i fachowo prowadzony program naszego przedszkola, zakłada rozwijanie indywidualnych talentów dzieci poprzez wdrożenie innowacyjnej formy nauczania dzieci- technika TRIZ,edukację dostosowaną do osobistych preferencji dziecka - każdemu we własnym indywidualnym rytmie. Oczekujemy, że każde dziecko opuszczając SŁONECZKO będzie gotowe i wyposażone we wszelkie potrzebne umiejętności, entuzjazm tak by sprostać wyzwaniom, które niosą lata szkolne.

Prowadzone przez nas zajęcia adaptacyjne pozwalają na łagodne poznawanie świata przedszkolnego. Ciepła atmosfera pomaga rodzicom i dziecku w rozstaniu na progu przedszkola, a życzliwy personel zapewnia pociechom jak najlepszy start w nowym miejscu.

SŁONECZKO jest NOWOCZESNYM  przedszkolem i taka jest jego oferta.

Pamiętajmy, że najważniejszym etapem w rozwoju dziecka jest wiek przedszkolny. Dokonuje ono wtedy największych postępów rozwojowych, które warunkują jego przyszłe możliwości. Dlatego warto korzystać z usług profesjonalnych placówek dydaktycznych, do których należy nasze Przedszkole SŁONECZKO, które otrzymało w 2015r. Tytuł Przedszkola z Pasją przyznawanego przez ogólnopolską oficynę wydawniczą.

Zapraszamy do nasJ

FullSizeRender2.jpgFullSizeRender3.jpg